Mano dviratis sugedo važiuojant gamtoje. Ką daryti? Kur atlikti dviračio remontą?

Mano dviratis sugedo važiuojant gamtoje. Ką daryti? Kur atlikti dviračio remontą?

Važinėjimas dviračiu – puikus būdas pasimėgauti gamta ir pasportuoti. Tačiau ką daryti, jei važiuojant dviračiu jis sugenda? Šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą veiksmų, kurių galite imtis, kad sutaisytumėte dviratį ir grįžtumėte į kelią!

Jei esate pradedantysis, kai kurie iš šių remonto darbų gali atrodyti bauginantys. Tačiau nesijaudinkite! Mes padėsime jums atlikti kiekvieną žingsnį, kad kuo greičiau galėtumėte vėl mėgautis pasivažinėjimais.

Taigi, nieko nelaukdami pradėkime!

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių dviračio remonto darbų yra nuleistos padangos taisymas. Jei nuleidote padangą, pirmiausia norėsite nuimti ratą nuo dviračio. Kai ratas nuimtas, naudokite padangų svirtį, kad atplėštumėte seną padangą nuo ratlankio. Tada paimkite naują padangą ir sulygiuokite ją su ratlankiu. Būtinai įkiškite vožtuvo kotelį pro skylę ratlankyje, o tada rankomis stumkite padangą ant ratlankio.

Kai padanga uždėta, laikas ją pripūsti. Padangai pripildyti naudokite rankinę pompą arba CO₂ kasetę. Įsitikinkite, kad padanga nėra per daug pripūsta – turėtumėte ją pripildyti tik iki maždaug 80 % didžiausios talpos.

Dabar, kai padanga pripumpuota, laikas uždėti ratą atgal ant dviračio. Būtinai sulygiuokite ašį su rėmo išleidžiamosiomis angomis ir priveržkite ašies veržles arba greito atlaisvinimo svirtį, kad ratas būtų pritvirtintas vietoje.

Štai ir viskas! Dabar sėkmingai sutaisėte nuleistą padangą.

Jei pastebėjote, kad jūsų dviračio grandinė pradeda slysti arba ne taip sklandžiai persijungia, kaip anksčiau, laikas ją keisti. Pirmiausia norėsite nuimti senąją grandinę. Norėdami tai padaryti, grandinės įrankiu išstumkite vieną iš kaiščių, laikančių grandines kartu. Išėmę kaištį, galite nuimti grandinę nuo dviračio.

Dabar laikas uždėti naują grandinę. Sulygiuokite grandinės galus ir grandinės įrankiu įstumkite naują kaištį. Įsitikinkite, kad kaiščio neįstumkite iki galo – vėliau jį reikės ištraukti grandinės įrankiu. Kai abu naujos grandinės galai bus pritvirtinti, galite uždėti ją ant dviračio ir pradėti minti pedalus!

Jei pastebėjote, kad stabdžiai nebeveikia taip gerai, kaip anksčiau, laikas keisti stabdžių trinkeles. Pirmiausia nuo dviračio nuimkite ratą. Nuėmę ratą, apžiūrėkite stabdžių trinkeles. Jei jos susidėvėjusios, laikas jas pakeisti.

Norėdami išimti senas stabdžių trinkeles, tiesiog ištraukite jas iš apkabos. Tada paimkite naujas stabdžių trinkeles ir įdėkite jas į suportą. Būtinai sulygiuokite trinkelių skylutes su varžtais suportelyje, kad jos būtų patikimai pritvirtintos.

Įdėję naujas trinkeles, galite uždėti ratą atgal ant dviračio ir išbandyti važiavimą. Jei stabdžiai vis dar neveikia taip, kaip turėtų, laikas kreiptis į profesionalą.

Štai ir viskas! Tai dažniausiai pasitaikantys dviračio remonto darbai, kuriuos turite mokėti atlikti. Turėdami šiuos įgūdžius savo įrankių rinkinyje, galėsite užtikrinti sklandų dviračio veikimą daugelį metų. Važiuokite toliau!

Vienas iš geriausių būdų išvengti būtinybės remontuoti dviratį – reguliariai atlikti techninę priežiūrą dviračių remonto dirbtuvėse. Tai apima tokius dalykus kaip grandinės valymas ir tepimas, padangų slėgio tikrinimas ir kt. Reguliariai atlikdami techninę priežiūrą galite prailginti dviračio tarnavimo laiką ir išvengti didesnių remonto darbų.

Eiti prie įrankių juostos