Valtys pradedantiesiems: ką reikia žinoti

Valtys pradedantiesiems: ką reikia žinoti

Jei pradedate plaukioti valtimi, galbūt jums įdomu, ką reikia žinoti, kad galėtumėte pradėti. Kokio tipo valtis jums tinka? Kaip išsirinkti tobulą valtį? Ir ką turėtumėte daryti, kai pagaliau išplauksite į vandenį? Šiame tinklaraščio įraše atsakysime į visus jūsų klausimus ir padėsime, kad pirmasis išplaukimas ant vandens būtų lengvas!

Pirmiausia turite nuspręsti, kokio tipo valties norite. Rinkoje yra daugybė įvairių tipų valčių – nuo mažų žvejybinių laivelių iki didelių užsakomųjų jachtų. Viskas priklauso nuo jūsų biudžeto ir nuo to, kam planuojate naudoti valtį. Jei norite tik ramiai praleisti dieną ežere, jums gali pakakti nedidelės žvejybinės valties arba pontoninės valties. Tačiau jei ketinate rimtai žvejoti arba su šeima išvykti savaitgaliui, jums reikės didesnės valties.

Nusprendę, kokio tipo valties norite, metas pradėti apsipirkinėti. Yra daugybė skirtingų vietų, kuriose galite įsigyti valčių – nuo prekybos atstovybių iki privačių pardavėjų. Jei žinote, kur ieškoti, taip pat galite rasti puikių naudotų valčių pasiūlymų. Perkant valtį svarbu atsižvelgti į savo biudžetą ir į tai, kokių funkcijų ieškote. Pavyzdžiui, jei ketinate naudoti valtį tik žvejybai, tikriausiai nereikia leisti papildomų pinigų valčiai su visais varpais ir švilpukais. Tačiau jei ieškote valties, kuria galėtumėte plaukti su šeima, norėsite įsitikinti, kad joje yra visi reikalingi patogumai, pavyzdžiui, virtuvė ir vonios kambarys.

Radus tobulą valtį, laikas pradėti galvoti apie tai, ką reikės padaryti, kad ją paruoštumėte vandeniui. Jei niekada anksčiau neturėjote valties, turėtumėte nepamiršti kelių dalykų. Pirma, jums reikės užregistruoti valtį toje valstijoje, kurioje gyvenate. Tai svarbu, nes taip galėsite apdrausti valtį. Taip pat turėsite gauti laivavedžio licenciją, kurią paprastai galite gauti vietiniame Motorinių transporto priemonių departamente. Galiausiai turite įsitikinti, kad turite visas būtinas saugos priemones, pavyzdžiui, gelbėjimosi liemenes ir signalines raketas.

Dabar, kai jau žinote viską, ko reikia norint pradėti, metas išplaukti į vandenį!

Eiti prie įrankių juostos